17 Ağustos 1999

İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 41. Yapı Fuarı TURKEYBUILD'e katıldık.

8-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında Büyükçekmece TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen geleneksel 41. Türkiye Yapı Fuarı TURKEYBUILD'e katıldık. Yalıtım ürünlerinin olduğu 4. Salon'da açtığımız stant ile deprem izolasyonu, yapısal mesnet sistemlerini ve bu alanlarda faaliyet gösteren %100 yerli firmamızı ziyaretçilere tanıtma fırsatı bulduk.

 

5 gün süren fuardan, firmamıza ve ürünlerimize gösterilen yoğun ilgiden dolayı büyük memnuniyet ve tatmin duyarak ayrılırken, ilk kez katıldığımız fuara 2019 yılında tekrar katılma kararı aldık. Fuar süresince standımızı ziyaret eden tüm kurumsal ve bireysel katılımcılara, ve fuarın gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür eder, önümüzdeki yıl 9. Salon'da açacağımız standa tüm misafirlerimizi bekliyoruz.

 

 

 

 

???????

Holiday Inn Hotel Ankara'da düzenlenen Afetler ve Türkiye konulu 12. Teknik Müşavirlik Kongresi'ne katıldık.

26 Nisan 2018'de Holiday Inn Ankara Hotel'de düzenlenen Afetler ve Türkiye konulu 12. Teknik Müşavirlik Kongresi'ne sponsor ve stand sahibi olarak katıldık. Başta ülkemizin afetler konusunda en büyük gerçeği olan deprem olmak üzere yangın ve taşkın gibi afetlerin izlemesi ve afet sırasında yaşanacak zarrarların en aza indirgenmesi ve sonrasında yapılacaklar konusunda özel sektörden ve kamu kuruluşlarından bir çok uzman katılımcıları sunumlarıyla bilgilendirdiler.

 

TİS Teknolojik İzolatör Sistemleri olarak etkinlik salonun karşılama alanında kurduğumuz stant ile ve firmamız Teknik Müdürü Uğurcan Özçamur'un "Deprem ve Yangın" konulu 1. Panelde yaptığı sunum ile etkinliğe katkı sağlamış ve deprem izolasyonu sistemi ve firmamızın tanıtımını gerçekleştirmiştir.

 

Etkinliğe katılan, firmamıza ilgi gösteren ve etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

 

Pullman İstanbul Airport Hotel'de düzenlenen 6. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi'ne katıldık.

5-6 Mart 2018 tarihlerinde Pullman İstanbul Airport Hotel & Convention Center'da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) denetiminde düzenlenen 6. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı'na, kurucu firmamız MİM Mühendislik ile birlikte katıldık. Başta nükleer olmak üzere enerji sektöründe faaliyet gösteren firmaları hem katılımcı hem de ziyaretçi seviyesinde bir araya getiren fuarda firmamızı tanıtmaktan ve gösterilen ilgiden büyük memnuniyet duyduk.

 

Standımızı ziyaret eden tüm firma ve bireysel ziyaretçilerimize, ve etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

İstanbul Marriott Hotel Asia'da düzenlenen 6. İnşaat ve Konut Konferansı'na katıldık.

TİS Teknolojik İzolatör Sistemleri A.Ş., 9 Ocak 2018'de İstanbul İnşaatçılar Derneği'nin (İNDER) Marriott Hotel Asia'da düzenlediği 6. İnşaat ve Konut Konferansı'na, konut sektörünün profesyonelleriyle tanışmak, deprem yalıtım sistemlerini ve avantajlarını ve firmamızı tanıtmak üzere tanıtım standı ile katıldı. Konferansta konut sektörünün ticari ve güncel konuları tartışılmış, yeni yaklaşımlar geliştirmek üzere birebir ve panel şeklinde etkinlikler düzenlenmiştir.

 

Firmamız da buna paralel olarak konut sektöründe yer alan ve konferansa katılan firmaların yetkilileri ile görüşerek firma tanınırlığını geliştirmek adına verimli bir etkinlik geçirmiştir. Firmamızın standına ilgi gösteren tim ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.

Eskişehir'de düzenlenen 4. Uluslararası Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı'na katıldık.

TİS Teknolojik İzolatör Sistemleri A.Ş., 11-13 Ekim 2017 tarihlerinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nin ev sahipliği yaptığı ve başta deprem mühendisliği, sismoloji, geoteknik mühendisliği, deprem yalıtımı konuları olamk üzere bir çok konuda akademik çalışmaların sunulduğu ve özel oturumların gerçekleştirildiği 4. Uluslararası Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı'na sponsor olarak destek olmuş ve konferans merkezinde açtığı stant ile deprem yalıtımı ve firma konusunda tanıtım faaliyetleri gerçekleştirmiştir.

 

Konferans kapsamında, deprem yalıtım cihazlarımızı pek çok farklı sektörden konferans katılımcılarına anlattığımız standımız ile akademik ve profesyonel çevreden pek çok kişi ile bilgi alışverişinde bulunduk.

 

Tahran’da düzenlenen İran Yapı Fuarı’na katıldık.

12-15 Ağustos 2016 tarihlerinde İran, Tahran’da düzenlenen Confair İran Uluslararası Yapı & İnşaat Fuarı’na katıldık. 20’den fazla farklı ülkeden katılımcı ve 50000’den fazla ziyaretçisi ile her sene düzenlenen, sektörün en önemlilerinden olan bu etkinliğe katılaktan ve firmamızı uluslararası platformda tanıtmış olmaktan mutluluk duyuyoruz.

 

İstanbul Taksim Hilton’da düzenlenen 2. İstanbul Köprü Konferansı’na katıldık.

8 – 10 Ağustos 2016 tarihleri arasında İstanbul Taksim Hilton Hotel’de düzenlenen İstanbul Köprü Konferansı’na (IBridge) sponsor olarak katıldık. Dünyanın pek çok ülkesinde köprü sektöründe faaliyet gösteren pek çok kişi ve kurumun her yıl katıldığı bu önemli etkinlikte kurduğumuz stand alanında ve konferans salonlarında, köprü mühendisliği alanında öalışan kişi ve kurumlar ile bilgi aşışverişinde bulunduk ve firmamızın deprem mühendisliği ve köprü mühendisliği alanındaki çalışmaları tanıttık.

 

Konferans ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız: http://2016.istanbulbridgeconference.org/

 

Ankara’da düzenlenen Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’na katıldık.

26-28 Mayıs 2016 tarihlerinde Ankara, Congresium’da düzenlenen Road2Tunnel 2016, Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’na standımızla katılım gösterdik. Üç gün boyunca, sektörün önemli firmalarıyla ve ziyaretçilerle bilgi alışverişinde bulunup firmamızın faaliyetlerini tanıttık. Sektörünün Türkiye’deki ilk ve tek yerli alternatifi olan firmamıza gösterilen ilgiden çok memnun kaldık.

 

Firmamızın 1 Nisan 2016’da gerçekleşen resmi açılışı sonrası yazılı ve görsel basın firmamıza büyük ilgi gösterdi.

1 Nisan 2016’da gerçekleşen açılışımız sonrası yazılı ve görsel basında çıkan haberlerin derlemesi

Firmamızın resmi açılış töreni 1 Nisan 2016 tarihinde Ankara, Kazan'da gerçekleşmiştir.

Türkiye’nin ilk ve tek %100 yerli sürtünmeli sarkaç tipi deprem yalıtım cihazı üretimi yapan firmamız, resmi açılış törenini 1 Nisan 2016 tarihinde Ankara Kazan’da bulunan fabrikasında gerçekleştirmiştir. Pek çok farklı kurum ve kuruluştan konukların katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreni ayrıca basının ilgisiyle de karşılanmıştır.

 

Tören, açılış konuşmaları ile başlamış, ardından test ünitemizde yalıtım cihazı üzerinde simülasyon yapılmış, konuklara plaketlerin takdim edilmesinin ardından da kurdele kesimi ile son bulmuştur.

 

Türkiye'de Sismik İzolatör Deney Laboratuvarı Kurulması Çalıştayı’na katıldık.

Çankaya Üniversitesi’nde 7 Aralık 2015 tarihinde düzenlenen, Türkiye’de sismik izolatör deney laboratuvarı kurulması ile ilgili bilgi paylaşımlarının yapıldığı çalıştaya katıldık. Son yıllarda Türkiye’de deprem yalıtımı uygulamalarında çok büyük bir artış yaşanmıştır ve önümüzdeki yıllarda bu ivme daha da artacaktır. Deprem yalıtım cihazlarına uygulanması zorunlu olan prototip testlerinin hızlı ve ucuz bir şekilde yapılabilmesi bu bağlamda son derece önem kazanmıştır. Ancak, yönetmeliklerde tanımlanan prototip testlerinin yapılabileceği laboratuvarların sayısı dünya çapında yalnızca birkaç tanedir ve bu durum maliyet ve zaman konularında olumsuzluklar oluşturmaktadır. Dolayısıyla, gerek ülkemizde yaygın bir şekilde uygulanmaya başlanan deprem yalıtımı için dış kaynaklara bağımlılığı azaltmak, gerekse uygulama sürecindeki testlerden kaynaklanan zaman kaybını ortadan kaldırabilmek için Türkiye’de bir deprem izolatörü deney laboratuvarı kurulması gerekliliği oluşmaktadır. Bu çalıştay, deprem yalıtımı alanının çeşitli sektörlerinde faaliyet gösteren kişi ve kurumları bir araya getirerek önemli bir adım atmıştır.

 

Çalıştayda izolatör üreticisi, izolatörlü yapı tasarımcısı, akademisyen ve kamu kurumlarından katılımcılar ülkemiz için son derece önemli hale gelen deprem izolatörü deney laboratuvarı kurulması konusunu kendi bakış açılarından değerlendirdi ve fikir alışverişleri yapıldı.

 

Etkinlik kapsamında firmamız adına deprem mühendisi Uğurcan Özçamur da bir sunum yaparak kısaca firmamızı tanıtmış, ardından deprem yalıtım cihazlarına uygulanan testlerin neden gerekli olduğundan bahsetmiş, fabrikamızda bulunan TİS’in izolatör test laboratuvarı hakkında kısaca bilgi vermiş ve prototip testlerini yapabilecek kapasitede bir test cihazının sahip olması gereken özellikleri açıklamıştır.

 

İzmir’de düzenlenen 3. Türkiye Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı’na katıldık.

14 – 16 Ekim 2015 tarihleri arasında İzmir 9 Eylül Üniversitesi DESEM Konferans Merkezi’nde gerçekleşen 3. Türkiye Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı’na sponsor olarak katıldık. Bu konferans 2 yılda bir gerçekleşen ve Türkiye’de deprem mühendisliği, sismoloji, yer bilimleri, afet yönetimi ve kentsel riskler gibi konuların akademik düzeyde ele alındığı ve sektörden de pek çok kişinin ilgi gösterdiği, ülkemizde deprem ile alakalı gerçekleştirilen en geniş kapsamlı etkinliklerdendir.

 

Konferans kapsamında, deprem yalıtım cihazlarımızı pek çok farklı sektörden konferans katılımcılarına anlattığımız standımız ile akademik ve profesyonel çevreden pek çok kişi ile bilgi alışverişinde bulunduk. 

 


Yeni Nesil Deprem Yönetmelikleri ve Deprem Mühendisliğinde Yeni Teknolojiler” Sempozyumu’na katıldık.

Türkiye’nin önde gelen mühendislik ve müşavirlik firmalarından Prota Mühendislik, 30. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle, 26-27 Şubat 2015 tarihlerinde Ankara Cer Modern’de “Yeni Nesil Deprem Yönetmelikleri ve Deprem Mühendisliğinde Yeni Teknolojiler” adlı bir sempozyum düzenlemiştir. Dünya’nın dört bir yanından deprem mühendisliği alanında çalışmalar yapan akademisyenlerin ve mühendislerin katıldığı bu etkinliğe sponsor olarak ve stand açarak aktif katılım gösterdik.

İki gün süren sempozyumun programı için tıklayınız.

ISO 9001:2008, ISO 18001: 2007, ISO 14001:2005, EN 1090-1, EN 3834-2, ISO 27001:2005 sertifikalarımız tescillendi.

ISO 9001:2008, ISO 18001: 2007, ISO 14001:2005, EN 1090-1, EN 3834-2, ISO 27001:2005 sertifikalarımız tescillendi.